RUSYA VE AMERIKANIN ELINDE PEYGAMBERLER ULKESITürklerin, Ortadoğu’dan çekilmesiyle, bozulan uyum ve düzeni, Bölge ve Avrupa ülkeleri yeniden kurmakta büyük bir başarısızlığa uğramışlardır.

Amerika’nın Irak’ı işgali, Ortadoğu’nun kalbine, iki yanı keskin bir kılıç gibi saplanmıştır. Amerika ve Rusya uçak ve savaş gemileriyle, Ortadoğu’yu Yeryüzü Cehennemi”ne çevirdiler. Türklerin 1517’den 1917’ye kadar özenle korudukları “Ortadoğu Barışı” buharlaştı. Emevilerin, Abbasilerin, Osmanlıların şehirleri yakıldı yıkıldı.

Ortadoğu’da Amerikalılar, Ruslar öldürmeye doymuyor. “Birkaç aya kalmaz, yönetimler değişir, çatışmalar biter” deniliyordu. Yıllar geçti, Ortadoğu’da ne savaşlar bitti, ne de ölümler. Petrol denizi üzerinde yüzen Ortadoğu ülkeleri, dünyadan petrol ithal eden ülkeler konumuna düştüler.

Avrupa ülkelerinin bencilliği yüzünden, Akdeniz’de dünyanın en büyük göçmen mezarlığı oluşmuştur. Gelecek kuşaklar, geriye dönüp baktıklarında, son iki yüzyılın en dehşet verici, kan dökücüleri olarak, Amerikalı ve Avrupalısıyla Batı dünyasını göreceklerdir.

İnsanın nasıl bir gözü ağlarken, bir gözü gülmezse, sınırların altüst olduğu bir dünyada da, bir ülke ağlarken, bir ülke gülmez.

Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

AMERIKA DUNYADA DEMOKRASİNİN EN BÜYÜK DÜŞMANIDIR

26.02.2018

AMERİKA DÜNYADA DEMOKRASİNİN EN BÜYÜK DÜŞMANIDIRİslam dünyasının olduğu kadar Batı dünyasının d...


Devamını Gör

AFRIN VE PENTAGON

22.02.2018

Ankara’ya karşı yapılan her hamlenin arkasında Pentagon vardır. PKK’nın asıl sahibi Pentagon’dur...


Devamını Gör

TURKIYEDEKI KIRIM VE TATAR DERNEKLERI

08.02.2018

TÜRKİYEDEKİ KIRIM TATAR DERNEKLERİ Son günlerde sosyal media’da çıkan bu haberi paylaşmak ...


Devamını Gör

ORTADOGU

13.12.2017

Dil, tarih ve coğrafyanın derinliklerine inmeden, Ortadoğu’nun, ekonomik, siyasal ve kültürel zenginliklerinin değerini kavramak mümkün değildir. İnsanlık tarihi içinde, Or...


Devamını Gör