AMERIKA DUNYADA DEMOKRASİNİN EN BÜYÜK DÜŞMANIDIR

AMERİKA DÜNYADA DEMOKRASİNİN EN BÜYÜK DÜŞMANIDIR

İslam dünyasının olduğu kadar Batı dünyasının da, geçen yüzyıllarda döşenmiş mayınlardan arındırılmasında, demokratik yönetimlerin hayati bir önemi vardır. Hristiyan ülkelerde olduğu gibi, Müslüman ülkelerde de, katılımcı demokrasi kültürünü zenginleştirmek ve yeni boyutlar kazandırmak, Veysel’in deyişiyle: Gece ve gündüz gidilmesi gereken, uzun ve ince bir yoldur. İslam dünyasında doğmakta olan demokrasi hareketleri desteklenmezse, Batı kandan elbiseler giyer.

Demokrasinin patentinin kendisinde olduğunu iddia eden, demokrasi misyoneri Amerika, Müslüman ülkelerdeki demokratik yönetimlerin, her zaman karşısında yer almıştır. Filistin’de özgür ve adil seçimlerle iktidara gelenler, desteklenmedikleri gibi, dünya kamuoyuna “terörist” ilan edilerek, elleri ve kolları bağlanmıştır. Orta Doğu’da Amerika “Tamamen özgür bir seçime güvenmiyor ve bundan kaygı duyuyorum, çünkü dini partiler çok önemli bir üstünlüğe sahipler” demekte hiçbir zaman geri durmamıştır.Batı ülkeleri İslam dünyasındaki demokratik gelişmeleri durdurmak için, her yolu her yöntemi mübah görmektedir.

Amerika Müslüman ülkelerdeki demokrasi düşmanlığı, Arap dünyasında İslam düşmanlığına dönüşmüştür. Batı’da İslam düşmanlığı, demokrasi düşmanlığını, demokrasi düşmanlığı İslam düşmanlığını doğurmuştur. Amerika, İngiltere ve Fransa’yı peşine takarak, Türkiye başta olmak üzere Cezayir’den Pakistan’a bütün darbeleri desteklemiştir. Seçilmiş Başbakanların idam edilmesine, İslam’dan korkan “Endişeli Batı” adına onaylamakta hiç tereddüt etmemiştir.

Irak’ı işgal eden Amerika, bütün bölgeyi Filistinleştirmiştir. Libya’da demokratik yönetim Cezayir’de olduğu gibi, evinde öldürülmüştür.Amerika Türkiye’ye karşı kan dökmeye doymayan terör örgütlerini desteklemektedir.

Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

AFRIN VE PENTAGON

22.02.2018

Ankara’ya karşı yapılan her hamlenin arkasında Pentagon vardır. PKK’nın asıl sahibi Pentagon’dur...


Devamını Gör

RUSYA VE AMERIKANIN ELINDE PEYGAMBERLER ULKESI

12.02.2018

Türklerin, Ortadoğu’dan çekilmesiyle, bozulan uyum ve düzeni, Bölge ve Avrupa ülkeleri yeniden kurmakta büyük bir başarısızlığa uğramışlardır....


Devamını Gör

TURKIYEDEKI KIRIM VE TATAR DERNEKLERI

08.02.2018

TÜRKİYEDEKİ KIRIM TATAR DERNEKLERİ Son günlerde sosyal media’da çıkan bu haberi paylaşmak ...


Devamını Gör

ORTADOGU

13.12.2017

Dil, tarih ve coğrafyanın derinliklerine inmeden, Ortadoğu’nun, ekonomik, siyasal ve kültürel zenginliklerinin değerini kavramak mümkün değildir. İnsanlık tarihi içinde, Or...


Devamını Gör