VALİ YERLİKAYA’DAN KUTLAMA MESAJI


 Gaziantep Valisi ALİ YERLİKAYA ’dan 19 Eylül Gazileri anma nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı 


Vali Yerlikaya mesajında:

Şanlı tarihimiz, mukaddes vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıklarıyla elde edilen nice zaferlerle doludur.

Onlar, bu vatan topraklarındaki bekamızın birer timsali ve güvencesidir.

Bugün de, ülkemize yönelen tehditlere karşı kendilerini siper eden kahraman askerlerimiz, polislerimiz ve güvenlik korucularımız aynı şuur ve fedakârlıkla görev yapmaktadırlar.

Aziz milletimiz, kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanlarımız sayesinde karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete ve kararlılığa sahiptir.

Milletimiz dün olduğu gibi bugün de “Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır.

Gerek askerlerimiz, polisimiz ve güvenlik korucularımızla terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadele, gerekse milletimizin tüm fertlerinin 15 Temmuz ihanetine karşı sergiledikleri destansı direniş, bunun en güzel örneğidir.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu millet, mensubu olmaktan onur duyduğumuz gazi bir millettir.

Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şeref kaynağıdır.

Bizler, ecdadımızdan miras kalan hasletlere sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çalışmanın, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun da gereği olduğuna inanıyoruz.

Ülkemizin sessiz kahramanları olan şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e İstiklal mücadelesindeki liderliğinden dolayı “Müşir ve Gazi” unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum

HABER: NAZMİYE GÜLMÜŞ

İPEKYOLU HABER MERKEZİ

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz