İYİ PARTİ .İL BAŞKANI ŞAHİN MEHMETÇİKLERE DESTEK AMAÇLI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

 

 

İyi parti Gaziantep il başkanı ŞAHİN yeşilsu şehitler anıtında yaptığı basın açıklamasında

Değerli hemşerilerim; Bizler İYİ Parti ailesi olarak ve bu ülkenin iyiliğini isteyen insanlar olarak sınır ötesindeki Mehmetçiğin operasyonunu destekliyoruz. Genç yaşlarında bu toprağı bize vatan olarak bırakmak adına şehadet şerbeti içmiş olan tüm Mehmetçiklerimize yüce yaratandan rahmet diliyoruz. Başta aileleri olmak üzere Yüce Türk milletinin başı sağ olsun. Yaralı olan gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Biz burada evimizde rahat bulunanım diye, bu pazar gününü çoluğumuzla çocuğumuzla güvenli biçimde yaşayabilelim diye, canını vatan için hiçe sayarak hainlerle mücadele eden şu anda operasyonda olan Mehmetçiğimizin sağ salim görevlerini tamamlayıp ailelerine baba ocaklarına dönmelerini diliyoruz.

 

Bizler İYİ Parti olarak Mehmetçiğimizin ve haklı Zeytin Dalı operasyonunun arkasında olduğumuzu buradan bir kez daha ilan ediyoruz.

Ancak şu unutulmamalıdır ki biz İYİ Parti olarak ülkenin içinde bulunduğu durumu siyasi yönden de dile getirmek durumundayız. Biz İYİ Parti olarak ayakları yere sağlam basan, duygusallıktan uzak, akılcı, reel bir dış politikayı amaç ediniyoruz. Ülkenin çıkar menfaatlerinin, her şeyin önünde görülmesi gerektiğini, dış politikada duygusallığa yer olmadığını açık bir biçimde gösteren tarihi bir sürecini yaşamaktayız. İYİ Parti olarak biz, duygusallıktan uzak, ülkenin menfaatlerini en önde savunan bir dış politikayı ve komşularımızla iyi ilişkiler kurmayı amaçlayan bir dış politikayı hayata geçirmeyi vaat ediyoruz.

Dün, Şam’a girip Emevi Camiinde namaz kılacaklarını söyleyerek bir yandan da kardeşlikten, dostluktan, bahsedenler bugün içinde bulunduğumuz sınır ötesi operasyon yapmak gerekliliğinin sorumlularıdır. Biz ordumuzu desteklemekle birlikte ‘‘Neden Mehmetçik bugün sınır ötesine operasyonlar yapmak zorunda kaldı?’’ sorusunu siz değerli halkımızın takdirine bırakıyoruz.

 

Değerli vatandaşlarım Allah’ın izni ile Türk silahlı kuvvetleri içerde ve dışarda muazzam başarılar elde ediyor. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. İnşallah ordumuz tarihte olduğu gibi, sınır ötesinde ve içimizde bulunan her türlü bölücü unsura karşı da muzaffer olacaktır.

Hepinize bu Pazar günü buraya gelip Türk silahlı kuvvetlerinin haklı mücadelesinde yanında olduğumuzu kamuoyuna duyurmamız adına bizimle beraber olduğunuz için teşekkür ederim. Sağ olun, var olun.

 

İyi Pati Gaziantep İl Başkanı İzzettin ŞahinHABER: AYFER KILIÇ

İPEKYOLU HABER MERKEZİ

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz