BU YAZ ÇOCUKLARLA ŞEHİTKAMİL’DE CAMİLER CIVIL CIVIL


     

-BAŞKAN FADILOĞLU, KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Mevlana Mahallesi’nde bulunan İmam Hasan Camii’nde öğlen namazı kıldıktan sonra, ‘Bu Yaz Çocuklarla Şehitkamil’de Camiler Cıvıl Cıvıl’ projesi kapsamında kuran kursuna gelen öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Fadıloğlu, Kur’an-ı Kerim öğrenen öğrencilere çeşitli hediyeler vereceği müjdesini verdi.

 

Öğlen namazını Mevlana Mahallesi’nde bulunan İmam Hasan Camisi’nde kılan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, daha sonra ‘Bu yaz Çocuklarla Şehitkamil’de Camiler Cıvıl Cıvıl’ camiye kuran öğrenmeye gelen öğrencileri de ziyaret etti. Öğrencilere Kur’an-ı Kerim’in öneminden bahseden Başkan Fadıloğlu, kuran kursunu başarıyla tamamlayan ilk 3 öğrenciye çeşitli hediyeler sunacakları müjdesini de verdi. Kurs öğrencilerine nasihatlerde de bulunan Başkan Fadıloğlu, daha sonra camiden ayrıldı.

 

ÇOCUKLARI MOTİVE ETMEK ADINA BU ŞEKİLDE BİR ÇALIŞMA BAŞLATTIK

Proje hakkında bilgi veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyemiz ve Şehitkamil İlçe Müftülüğümüz ile yaz tatilinde kuran kursuna devam eden çocuklarımızla ilgili bir çalışma yapmıştık. Hem bizim sosyal tesislerimizde hem camideki kuran kurslarında hem de okullarda devam eden kuran kurslarında eğitim gören her kursun birincisine, ikincisine ve üçüncüsüne hediye takdimimiz olacak. Bugün de Mevlana Mahallesindeyiz. Çocuklarımızla beraber bir arada olduk. Hocalarımız zaten çocuklarımıza bu projeden bahsetmişti. Biz de birebir öğrencilerimize bunu aktaralım dedik. Amacımız, yaz tatilinde çocuklarımız eğelenecekler, dinlenecekler ama öbür taraftan da inancımızın gereği olarak Kur’an-ı Kerim’i aynı zaman da namaz surelerini, adabı muaşeret kurallarını, Peygamber Efendimizin hayatından kesitler öğrenecekler. Emeği geçen tüm hocalarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Çocukları motive etmek adına bu şekilde bir çalışma başlattık. İnşallah bu projemizi bundan sonraki yıllarda da devam ettireceğiz. Her kursun birincisi, ikincisi ve üçüncüsü belirlenecek, daha sonra da bunların arasında yarışma yaparak, onların içerisinde de birinci, ikinci ve üçüncüsüne farklı ödülleri takdim ederek, daha cazip hale getirmeye gayret gösteriyoruz. Ben tüm çocuklarımıza şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil İlçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği ‘Bu yaz Çocuklarla Şehitkamil’de Camiler Cıvıl Cıvıl’ projesi kapsamında 275 cami kuran kursu, 130 kuran kursu, Şehitkamil Belediyesine bağlı 27 aile merkezi ile 18 gençlik kütüphanesinden binlerce öğrenci kuran kursuna giderek Kur’an-ı Kerim öğreniyor.

 HABER: NAZMİYE GÜLMÜŞ

İPEKYOLU HABER MERKEZİ

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz