ÖĞRETMEN


 

Değerli okurlar; sizlere bu yazımda başlığında da belli olduğu üzre hayatımıza ailemizden sonra yön verebilen en önemli insandan öğretmenden söz etmek istiyorum.

Peki bu konuyu neden seçtim ve sizlerle buluşturdum açıklayayım

Sevgili okurlar; bu aralar izlediğim haberlerde ücretli öğretmen olarak görev yapanlar yaptıkları işin hep eksi yönünü dile getirir hale gelmişler, özelliklede maddi yöndendeki eksiklikleri ön plana çıkarmışlar.

Peki neydi öğretmenlik

Anne babamızın gözü kapalı emanet ettiği insandır, gözlerimizin içine sevgiyle bakıp yüreğimizi güldürendir, kış gününde sım sıcak sevgisiyle, şefkatiyle ellerimizi, ruhumuzu ısıtandır, mutluluğumuzla mutlu, başarımızla gururludur, fedakardır, geleceğe adım adım sabırla götürendir öğretmen, öğretmenlik ise en kutsal meslektir.

Olaya çok duygusal şekilde bakıyorsun diyenlerinizi duyar gibiyim, kabul ediyorum maddiyat önemli bir yer tutuyor hayatımızda, peki bir minik yavrunun senin kurduğun bir cümleyle hayatına yön verip ilerde en saygın ortamlarda olmasını sağlamayı, sana bakarken güven ve sevgiyle gülen gözlerini hangi para karşılayabilir?

Öğretmen; tarih, coğrafya, matematik... dersleri anlatıp sonra çıkıp giden değildir, ahlaklı olmayı, dürüst davranmayı, saygıyı, sevgiyi, güveni, idealist olmayı… aşılar çocuğa öğretmen.

Peki siz veliler; bir tokat attı diye gidip suç duyurusunda bulunupta sonrada bu çocuk neden böyle oldu diye eğtim dünyasını suçlayan anne babalar evet evet size sesleniyorum!

“öğretmenin vurduğu yerde gül biter”. Sözü tarihe mi? Karıştı.

Elbette şiddeti desteklemiyorum ama aile olarak size yakışan çocuğa öğretmenin saygınlığını kavratmanız ve öğretmenin kendini değersiz hissetmesini ortadan kaldırmanızdır.

Öğretmenlik; ufacık sorunları büyütecek kadar basit değildi basit olmayacakta.

Elbette her sektörde eksik yönler var ancak çözüm üretmekse bizim elimizde.

Aydınlık bir nesil görmek istiyorsak öğretmenliğin şerefli kutsal bir meslek olduğunu hepimiz kavramalı, kolaya kaçmanın işe yaramadığını bilmemiz gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

YETER ARTIK SESSİZ KALAMAYIZ

04.07.2018

  Değerli okurlar hepinize selam ve saygı ile yazıma başlıyorum Beni düzenli takip edenler bilirki pek siyasi yada türkiyen...


Devamını Gör

ÖNCE İNSANİYET

31.10.2017

  Değerli okurlar ...


Devamını Gör

ÇÖZÜM BULUNSUN

19.08.2017

ÇÖZÜM BULUNSUN   Değerli okurlar bu gün...


Devamını Gör

DOSTLUK

16.08.2017

DOSTLUK   Değerli okurlar bu gün sizler...


Devamını Gör

TEK KELİMEYLE İHANET

14.07.2017

  Ne dersen de bu hayinliğin adına İster onbeş temmuz, ister altmış-seksen ihtilalleri...


Devamını Gör

TÜRK OLMAK

25.06.2017

Türk olmak   Gelin önce isterseniz türk...


Devamını Gör

BİZ AŞKI NASIL BİLİYORUZ? MEHMET GAZİ ASLAN

23.06.2017

Değerli İPEK yolu haber ajansı okurları sizleri kendi yazılarımın yanı sıra bu yolda bizlerle beraber ilerlemek isteyen kalemine bilgisine tecrübesine kişiliğine güvendiğim Mehmet gazi aslanın yazılarınıda düzenli aralıklarla kendi köşemden ...


Devamını Gör

BAYRAM DEYİNCE

19.06.2017

Bayram deyince   Bayram deyince ...


Devamını Gör

AİLEDE ÇOCUK

18.06.2017

AİLEDE ÇOCUK   Hepimizin de bildiği gib...


Devamını Gör

BİR GÜN DEĞİL HER GÜN HATIRLAYIN

10.05.2017

  Hepimizin birer engelli adayı olduğunu  engelliler...


Devamını Gör